Кошик
Будівельні матеріали від корпорації "ТВВ АКЦЕНТ"
+380674087377
+380674087377
+380662177987
+380444524030

Пінополістерол

Пінополістирол (пінопласт)

     Пінополістирол (пінопласт) являє собою жорсткий спінений термопласт, що складається з сплавилися гранул. Кожна гранула складається з рівномірно розподілених мікроскопічних щільних клітин заповнених повітрям. Пінополістирол на 98% складається з повітря і лише на 2% з полістиролу. Така структура і надає чудові властивості матеріалу, який отримав заслужене визнання в усьому світі.

     Основні властивості:

  • низька питома теплопровідність, низьке термічне розширення;
  • структурна стабільність в широкому діапазоні температур;
  • стійкий опір широкому ряду хімічних засобів;
  • високий опір дифузії водяної пари;
  • висока стійкість до біологічного впливу;
  • висока міцність при низькій щільності;
  • низька динамічна жорсткість, що забезпечує якісну звукоізоляцію від ударного шуму;
  • невелика вага;

    Екологічна безпека пінополістиролу

Не можна не відзначити екологічність пінополістиролу. Плити пінополістирольні стійкі до біологічного впливу, не створює живильного середовища для появи бактерій і пліснявих грибів. Вони не розкладаються, не розчиняються у воді, і не виділяють ніяких водорозчинних речовин, і, таким чином, при попаданні матеріалу в ґрунтові води, ґрунт або зберіганні під відкритим небом, природні ресурси не отруюються і не забруднюються. Екологічність і біологічна нешкідливість матеріалу підтверджується тим, що вироби з пінополістиролу використовуються в якості пакувального матеріалу в харчовій промисловості і для виробів побутового призначення. у багатьох країнах світу, в тому числі і в Україні. Багато парники і сади Голландії та Польщі, в яких вирощуються поставляються в Україну яблука, полуниця, помідори, солодкий перець, груші і т. д., влаштовані на пінополістирольному підставі. Екологічність і теплофізичні властивості матеріалу дозволили знайти йому ще один метод застосування в господарсько-економічної діяльності людини.
З усього цього можна зробити закономірний висновок-у багатьох випадках пінополістирол виявляється більш вигідним, а найчастіше єдиним практичним рішенням зазначеної проблеми.

     Переваги і недоліки плит з пінополістиролу

     Пінополістирол не є гігроскопічним і, відповідно, під впливом вологи не втрачає термоізоляційних властивостей. Періодична поява конденсації водяної пари, яка може мати місце по товщині пінополістиролу, не буде мати серйозних наслідків. Незважаючи на те, що це полімер, він не містить шкідливих для здоров'я речовин. Пінополістирол дуже легкий і має хороші характеристики (міцність на розрив – близько 80 кПа, а міцність на стиск – близько 130 кПа). Напруга при 10% стисненні пінополістиролу, становить близько 80 кПа. Пінополістирол технологічніший завдяки таким характеристикам міцності. До недоліків пінополістиролу можна віднести невисокі звукоізоляційні властивості. Низький коефіцієнт паропроникності: близько 12х106 г/(м год Па). Температура вище +80°С може подразрушать пінополістирол, він нестійкий до впливу більшості органічних розчинників. У системі скріпленої теплоізоляції можна використовувати пінополістирол, що задовольняє вимоги стандарту ДСТУ Б. В. 2.7894. Крім того, цей матеріал не повинен поширювати вогонь, тобто він повинен бути самозатухаючим, а також мати заявлену виробником стабільність розмірів (після періоду витримки в 1,52 місяця). Плити з пінополістиролу, нарізані з витриманих блоків, повинні бути плоскими і зі стабільними розмірами.